Sale! Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC21R View larger

Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC21R

BC21R

New product

Max výdrž 12 hod
Napájanie 2x CR123A, 1x 18650, USB dobíjanie
Počet režimov 5
Vodotesnosť IPX6 (prudký dážď)
Farba svetla Neutrálna biela (4000-5000 K)
Svetelný zdroj Cree XM-L2
Hmotnosť 115 g
Značka Fenix

More details

Skladom

67,90 € tax incl.

(1 853,67 Kč)

-7,00 €

74,90 € tax incl.

More info

Výkonné nabíjacie cyklosvietidlo Fenix BC21R prináša svetelný tok až 880 lúmenov (ANSI) s dosvitom až 125 metrov. Na napájanie slúži li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2300 mAh, ktorý sa nabíja cez micro USB konektor priamo v svietidle. Svetelným zdrojom je moderná dióda Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Svietidlo používa osvedčenú technológiu dvojitého smerovania svetla "Dual Distance Beam System". Hlavný kužeľ svetla je vytváraný špeciálne navrhnutou optikou a svieti do diaľky, zatiaľ čo sekundárne široký kužeľ lúčov dotvára optický člen, ktorý je v hornej časti tvarovaný tak, že svetlo smerujúce nahor láme dole na zem. Vzniká tým kužeľ plynulo osvetľujúci celý priestor pred bicyklom - a to aj v miestach, ktoré bežné cyklistické svetlá nepokryjú. Pre zvýšenie bezpečnosti sú na bokoch svetla navyše červené LED, ktoré svietia do strán.

Dizajn držiaku umožňuje rýchlu montáž i demontáž svetla na riadidlá bez použitia náradia, držiak naviac umožňuje rýchle vybratie svietidla, takže ho možno použiť aj ako vysoko výkonné ručné svetlo. Držiak je možné použiť na všetky riadidlá s priemerom od 20 až do 35 milimetrov.

Fenix BC21R ponúka celkom päť digitálne regulovaných režimov výkonu s výdržou až 12 hodín a nechýba ani blikanie. Cyklosvetlo Fenix vám zaistí kvalitné osvetlenie na nočné tréningy, pravidelné dochádzanie do práce aj na vytrvalostné preteky.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre cyklosvetla Fenix BC21R:

Je použitá výkonná LED Cree XM-L2 T6 s teplým odtieňom svetla a životnosťou 50000 hodín.

Celkom päť režimov výkonu:

merané s akumulátorom 2300 mAh: 880 lúmenov (1 hodina) -> 380 lúmenov (3 hodiny) -> 200 lúmenov (6 hodín) -> 100 lúmenov (12 hodín) -> blikanie (pulzovanie medzi 100 a 380 lúmenov).

merané s akumulátorom 3400 mAh: 880 lúmenov (1,3 hodiny) -> 380 lúmenov (4,5 hodiny) -> 200 lúmenov (8,5 hodiny) -> 100 lúmenov (15,8 hodín) -> blikanie (pulzovanie medzi 100 a 380 lúmenov).

Svietidlo je dodávané s nabíjacím li-ion akumulátorom 18650 s kapacitou 2300mAh.

Ako náhradný akumulátor možno dokúpiť ľubovoľnú nabíjaciu li-ion batériu typu 18650.

Na napájanie možno alternatívne použiť aj dve jednorazové lítiové batérie typu CR123 (nesnažte sa ich vo svietidle dobíjať).

Digitálne regulované pre konštantný jas. Upozornenie na vybité batérie, ochrana proti prebitiu a úplnému vybitiu akumulátora.

Ochrana proti prehriatiu - ak sa svietidlo zahreje nad bezpečnú hranicu, dôjde k automatickému prepnutiu do nižšej úrovne výkonu.

Dve bočné červené LED pre zvýšenie bezpečnosti (v konštantných režimoch svieti na červeno, v blikacím režime blikajú tiež).

Špeciálne tvarovaná optika vytvára svetelný kužeľ a kombinované široké periférne osvetlenie a dosvit až 125 metrov (3906 cd).

Svietidlo sa do držiaka uchytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu.

Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie na riadidlá.

Smer svietenia je možné nastaviť do strán v rozsahu 30°.

Svietidlo je vyrobené z pevnej zliatiny hliníka a nárazuvzdorného plastu.

Pamäť na posledný nastavený režim výkonu (vrátane blikania).

Rozmery svetla 11,3 cm x 4,05 cm x 4,2 cm. Váha svetla 67 gramov (bez akumulátora), 115 gramov vrátane akumulátora.

Vodeodolné podľa štandardu IPX-6 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov).

Obsah balenia: svietidlo, držiak na riadidlá, akumulátor Fenix ​​18650 s kapacitou 2300 mAh, USB kábel a náhradný tesniaci krúžok.

Použitie:

Z výroby môže byť vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte. Pre zapnutie, či vypnutie podržte tlačidlo na svietidle stlačené približne 0,5 sekundy. Režimy výkonu môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať krátkym stlačením tlačidla (cyklicky sa prepínajú v poradí nízky - stredný - vysoký - turbo - blikanie).

Indikácia kapacity batérie (platí len pri napájaní 18650 li-ion akumulátorom) - pri vypnutom svietidle raz krátko stlačte tlačidlo, potom sa na päť sekúnd rozsvieti postranné červené LED. Stále svietenie značí nabitú batériu na viac ako 60%, pomalé blikanie značí nabitie na cca 20 - 60%, rýchle blikanie takmer vybitú batériu (menej ako 20%).

Upozornenie na vybitý akumulátor - ak kapacita akumulátora klesne cca pod 20%, tak svietidlo začne automaticky prepínať do nižších režimov výkonu pre zabezpečenie čo najdlhšej výdrže (do vyšších režimov potom nemožno svietidlo prepnúť). Ak je akumulátor kriticky vybitý, tak začne tlačidlo blikať červeno. V takom prípade odporúčame bateriu čo najskôr nabiť, aby nedošlo k vypnutiu ochrannej elektroniky zabudovanej v akumulátoroch a tým pádom k zhasnutiu.

Nabíjanie - odklopte gumovú krytku micro USB konektora na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB káblu ju zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Pre nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s micro USB konektorom. Počas nabíjania tlačidlo svieti na červeno, po plnom nabití svieti na zeleno. Doba nabíjania je cca 4 hodiny. Použitý li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže je možné svetlo kedykoľvek nabíjať. Počas nabíjania je možné svetlo v núdzi používať, dostupné budú len dva nízke režimy 100 a 200 lúmenov. Po nabití a vybratí napájacieho kábla nezabudnite utesniť krytku micro USB konektora.

Upozornenie:

Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka.

Ak zapínacie tlačidlo bliká červeno a nemožno prepnúť na vyšší režim výkonu, potom je akumulátor vybitý a je potrebné ho nabiť.

Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, potom to znamená, že je akumulátor vybitý. Nabite ho.

Záruka:

Záruka päť rokov na svietidlo, dva roky na akumulátor.

Reviews

Grade 
2019-10-04

Odporúčam

Super svetlo do hory. Veľmi ďaleký dosvit.

  Write your review!

  Write a review

  Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC21R

  Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC21R

  Max výdrž 12 hod
  Napájanie 2x CR123A, 1x 18650, USB dobíjanie
  Počet režimov 5
  Vodotesnosť IPX6 (prudký dážď)
  Farba svetla Neutrálna biela (4000-5000 K)
  Svetelný zdroj Cree XM-L2
  Hmotnosť 115 g
  Značka Fenix

  Path: > > > > Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC21R