Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC35R View larger

Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC35R

BC35R

New product

Max výdrž 28 hod
Napájanie Interný akumulátor, USB dobíjanie
Počet režimov 6
Vodotesnosť IP66 (prudký dážď)
Farba svetla Neutrálna biela (4000-5000 K)
Svetelný zdroj Cree XHP50
Hmotnosť 283 g
Značka Fenix

More details

This product is no longer in stock

129,90 € tax incl.

(3 546,27 Kč)

More info

Nabíjateľné cyklosvetlo Fenix BC35R prináša svetelný tok až 1800 lúmenov (ANSI) a dosvit až 146 metrov. Na napájanie slúži interný Li-ion akumulátor s kapacitou 5200 mAh / 3,7V, ktorý sa nabíja cez micro USB konektor priamo vo svietidle. Svetelným zdrojom je moderná LED Cree XHP50 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Svietidlo používa špeciálne tvarovaný reflektor, ktorý smeruje svetlo iba dopredu a do strán, nie hore. Svetelný kužeľ je teda zhora ostro zrezaný a vďaka tomu neoslňuje ostatných vodičov a chodcov. Svetlo na bicykel Fenix BC35R je preto obzvlášť vhodné pre použitie na cestách a cyklotrasách.

Káblovým spínačom
možno svetlo zapnúť, vypnúť aj prepínať medzi režimami výkonu. Nový dizajn držiaku na riadidlá sa vyznačuje nižšou hmotnosťou a rýchlejšou montážou bez použitia náradia. Držiak umožňuje rýchle vybratie svietidla, takže ho možno použiť aj ako vysoko výkonné ručné svetlo. Držiak možno použiť na všetky riadidlá s priemerom od 22 až do 35 milimetrov. Naviac svietidlo obsahuje aj poplašné zariadenie proti odcudzeniu.

K dispozícii je celkom šesť digitálne regulovaných režimov výkonu vrátane varovného blikania. Na cyklosvetle sa nachádza aj informačný OLED displej, ktorý zobrazuje stav nabitia akumulátora, zvolený režim a zostávajúcu dobu svietenia. Svetlo na bicykel Fenix BC35R vám zaistí kvalitné osvetlenie na nočné tréningy, pravidelné dochádzanie do práce aj na vytrvalostné preteky.
Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre nabíjateľného cyklosvietidla Fenix BC35R

 • Je použitá vysoko výkonná LED Cree XHP50 s neutrálnym odtieňom svetla a životnosťou 50000 hodín svietenia.

 • Celkom šesť režimov výkonu: BURST 1800 lúmenov (po dobu stlačenia) -> 1000 lúmenov (2,2 hodiny) -> 400 lúmenov (6,5 hodiny) -> 150 lúmenov (12 hodín) -> 45 lúmenov (28 hodín) - > varovné blikanie (150 lúmenov).

 • Časy výdrže sú merané s interným nabíjateľným li-ion akumulátorom s kapacitou 5200 mAh / 3,7 V.

 • Nabíjanie cez micro-USB konektor, maximálne napájacie napätie 5 V.

 • Doba nabíjania je cca 3 hodiny pri plne vybitom akumulátore, môže sa líšiť podľa sily použitej nabíjačky (odporúča sa 2000 mA a viac).

 • Informačný OLED displej s indikáciou stavu nabitia a zostávajúcou dobou svietenia pre daný režim.

 • Elektronika s digitálnou konštantnou reguláciou výkonu.

 • Špeciálne tvarovaná optika vytvára svetelný kužeľ, ktorý neoslňuje s dosvitom 146 metrov (5367 cd).

 • Svietidlo sa do držiaka uchytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý ju umožňuje sňať behom okamihu a rovnako rýchlo ju opäť bezpečne nasadiť.

 • Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie svietidla na bicykel s jednoduchým a spoľahlivým nastavením smeru svietenia.

 • Telo svietidla je vyrobené z hliníkovej zliatiny.

 • So svietidlom sa dodáva vzdialený káblový spínač (odnímateľný), ktorým možno meniť režimy a aktivovať najsilnejší BURST režim.

 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre režim blikania).

 • Ochrana proti prehriatiu - ak sa svietidlo zahreje nad bezpečnú hranicu, dôjde k automatickému zníženiu výkonu.

 • Poplašné zariadenie proti odcudzeniu.

 • Rozmery 11,9 cm x 5 cm x 3,1 cm.

 • Hmotnosť 283 gramov (vrátane držiaku).

 • Vodeodolná a prachotesná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov).

 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter.

 • Obsah balenia: svietidlo s integrovaným akumulátorom, držiak na riadidlá s dištančnými vložkami, diaľkový spínač, USB kábel.

Ovládanie nabíjateľného svetla na bicykel Fenix BC35R

Stlačením horného tlačidla pri vypnutom svetle sa na displeji zobrazí štvordielny ukazovateľ stavu nabitia akumulátora.

Svetlo sa zapína a vypína stlačením horného tlačidla na 1 sekundu. Akonáhle je svetlo zapnuté, režimy svietenia sa prepínajú tlačidlami plus a mínus, režim blikania sa aktivuje rýchlym dvojitým stlačením horného tlačidla. Na displeji sa zobrazuje číslo zvoleného režimu a zostávajúci čas svietenia. Doba svietenia vo vysokom režime sa aktualizuje raz za minútu, v nižších režimoch sa aktualizuje každých 5 minút.

Svietidlo je možné kompletne ovládať i káblovým spínačom.
Káblový spínač pripojte konektorom do micro USB konektora na spodnej strane svietidla. Zdierka je opatrená gumovou krytkou, ktorú pred zasunutím konektora odklopte. Pomocou suchého zipsu na spínači ho pripevnite na zvolenom mieste na riadidlá. Svietidlo je možné zapnúť a vypnúť podržaním tlačidla so symbolom štvorca po dobu cca pol sekundy. Krátkymi stlačeniami tohto tlačidla možno cyklicky prepínať režimy svietenia (okrem režimu blikania). Podržaním tlačidla sa symbolom blesku sa aktivuje BURST režim po dobu maximálne 20 sekúnd (po dobu držania tlačidla) či najvyšší dostupný režim. BURST režim je možné aktivovať aj keď je svietidlo vypnuté.

Ak napätie akumulátora klesne pod stanovenú úroveň, tak svietidlo postupne automaticky prepne do nižších režimov výkonu pre zabezpečenie čo najdlhšej výdrže. Ak zostávajúci čas svietenia v najnižšom režime poklesne pod 10 minút, začne horné tlačidlo červeno blikať. V takom prípade odporúčame baterku čo najskôr nabiť, aby nedošlo k vypnutiu ochrannej elektroniky zabudovanej v akumulátoroch a tým pádom k zhasnutiu.

Použitie poplašného zariadenia

Poplašnú funkciu je nutné najskôr aktivovať: pri zapnutom svietidle súčasne stlačte a podržte prepínače "+" a "-" po dobu 1 sekundy, zapnutie či vypnutie poplašnej funkcie je symbolizované na displeji.

Pri zapnutí / vypnutí poplašnej funkcie sa uistite, že bezpečnostný kľúč je vložený do diaľkového spínača a diaľkový spínač je prepojený so svietidlom, inak sa poplašná funkcia neaktivuje / nedeaktivuje.
Pred odpojením diaľkového spínača vypnite poplašnú funkciu, aby ste zabránili náhodnej aktivácii alarmu. Ak je alarm náhodne aktivovaný, zapojte diaľkový spínač s bezpečnostným kľúčom, aby ste ho vypli.

Ak je poplašná funkcia aktivovaná tlačidlami, potom je nutné samotný alarm odistiť vybratím bezpečnostného kľúča z diaľkového spínača. Po 3 sekundách od vybratia kľúča je alarm odistený a akýkoľvek pohyb cyklosvetla alebo bicykla zapne alarm o hlasitosti 100-110 dB. Zapnutý alarm vypnete zapojením bezpečnostného kľúča do vzdialeného spínača.

Poznámka: Ak ste stratili bezpečnostný kľúč, zapnite svietidlo a zároveň stlačte a podržte prepínače "+" a "-" po dobu viac ako 15 s. V prípade straty bezpečnostného kľúča sa obráťte na dodávateľa.
   

Nabíjanie

 • Odklopte gumovú krytku micro USB konektora na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB kábla ho zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s micro USB konektorom.

 • Po zapojení sa začne svietidlo nabíjať. Na displeji zobrazuje stav nabitia batérie.

 • Počas nabíjania je možné svetlo používať, dostupný však bude len najnižší režim 50 lúmenov.

 • Po plnom nabití svietia tlačidlá zeleno. Doba nabíjania je cca 3 hodiny, môže sa líšiť podľa sily použitej nabíjačky (odporúča 2000 mA a viac).

 • Použité Li-ion akumulátory netrpia pamäťovým efektom, takže je možné svetlo kedykoľvek nabíjať.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka.

 • Ak hlavné tlačidlo svieti na červeno a nemožno prepnúť na vyššie režimy výkonu, potom je akumulátor vybitý a je potrebné ho nabiť.

 • Ak svietidlo bliká, alebo sa nerozsvieti, potom to znamená, že je akumulátor vybitý. Nabite ho.

Záruka

Zákonná dvojročná záruka.

Reviews

Write a review

Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC35R

Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC35R

Max výdrž 28 hod
Napájanie Interný akumulátor, USB dobíjanie
Počet režimov 6
Vodotesnosť IP66 (prudký dážď)
Farba svetla Neutrálna biela (4000-5000 K)
Svetelný zdroj Cree XHP50
Hmotnosť 283 g
Značka Fenix

Path: > > > > Dobíjacie cyklosvetlo Fenix BC35R